גישור

בשנת 2015 הוסמך בילי גרוסמן, על ידי מכללת גומא (על פי הוועדה המייעצת לבתי משפט בענייני גישור) כמגשר מוסמך, זאת לאחר 22 שנים של עבודה אינטנסיבית בתחום החקירות ולאחר מאות מקרים בהם טיפל כחוקר פרטי בתחום המשפחה, וראה במו עיניו את הדרך הארוכה והיקרה אותה עוברים בני זוג המעוניינים להתגרש ואת המחיר אותו משלמים ילדיהם.

בילי נותן את שירותיו כמגשר המציע “דרך אחרת” להתגרש, כאשר בסופו של התהליך בני הזוג מתגרשים בהסכמה ובהבנה ולא כאויבים השונאים זה את זה.

הליך הגישור נועד למנוע הליך משפטי ארוך הגוזל כוחות נפש רבים ופוגע בצורה בלתי הפיכה בילדים (ובנוסף חוסך תשלום שכר טירחה  אסטרונומי לשני עורכי דין).

במשרדי ותחת “כנפיי”, ניתן להגיע להסכם גירושין בו בני הזוג הם אלו שקובעים את תוכנו מראשיתו ועד סופו!!!

ברוב המקרים אותם ליוויתי, לאחר פגישת “גישוש”, בני הזוג מבינים את ההזדמנות הנפלאה שניתנה להם לסיים את ההליך בצורה יפה, המכבדת את שני הצדדים וחוסכת להם זמן וכסף רב, זאת בניגוד להליך המשפטי בו בני הזוג מכפישים זה את זה בבתי המשפט, משלמים עשרות אלפיי ₪ לעורכי דינם ובנוסף ממתינים שנתיים עד שלוש לסיום תהליך הגירושין.

הליך גישור ממוצע, כולל הגעה להסכם וקבלת תוקף של פסק דין בבית משפט לענייני משפחה וסידור עניין הגט בבית הדין הרבני,  הינו כ – 3 חודשים.
הליך דומה בבית המשפט הינו כ שנתיים עד שלוש!!!!!!!

כאשר בני הזוג מבינים את הטוב שיצא מתהליך הגישור מיד הם מתחילים לשתף פעולה ועובדים יחדיו על בניית מסגרת להסכמות, הבנת הקשיים של כל אחד מהם וניסיונות למצוא את הדרך הנכונה ביותר עבור כל המעורבים בתהליך, בני הזוג וילדיהם (במידה ויש).

לאחר שהושג הסכם הגירושין בין בני הזוג, ההליך האחרון הוא להגישו לבית המשפט לענייני משפחה על מנת שזה ייתן לו תוקף של פסק דין!!! ובכך הסתיים תהליך הגירושין שבני הזוג בחרו לעשות דרך הגישור.

הפגישות נערכות במשרדי, באווירה נעימה, חלקן בנוכחות שני הצדדים  וחלקן בנוכחות כל צד בנפרד.
אחוזי ההצלחה אצל בני הזוג אשר נכנסים להליך של גישור הינו גבוה מעבר לכל פרופורציה!!!!!
ההוצאות המשותפות בניהול הליך גירושין אצל מגשר הן עשירית מניהול מערכה משפטית עם עורכי דין!

התקנות קובעות כי מגשר צריך לעמוד בחובות מסוימות ובין היתר:

  • להתנהל בהגינות ובתום לב.
  • חל עליו איסור משוא פנים.
  • אם קיים חשש לניגוד עניינים, או שידוע שיש למגשר קשר כלשהו עם אחד הצדדים, אסור לו לגשר בתיק.
  • אל למגשר לתת לבעלי הדין עצות מקצועיות שבהן אינו מומחה.
  • אל למגשר להעביר מידע מצד אחד לצד השני אם הוא נדרש לשמרו בחשאיות.
  • אל למגשר לעשות שימוש במידע העולה מהגישור.
  • לא יהיה צד להסכם בין הצדדים.

צר לי מאוד על כל זוג אשר נקלע למשבר בחיי הנישואין, אך צר לי הרבה יותר על אותם זוגות אשר עוברים עדיין את המלחמה האכזרית ביותר שקיימת בבית המשפט ולא יודעים שאפשר גם אחרת!!!

ניתן וניתן לעשות אחרת, ניתן וניתן לשים את הדברים החשובים באמת בראש סדר העדיפויות ולהפריד את האגו מכללי המשחק!
אני מזמין אתכם לבוא ולנסות להגיע להבנות לפני שבירת הכלים!!!